Jak korzystnie sprzedać nieruchomość?

Udana sprzedaż domu, mieszkania, działki to niemałe wyzwanie. Proces zawierania transakcji to nie tylko pokazanie nieruchomości klientowi i podpisanie umowy. W rzeczywistości zaczyna się on dużo wcześniej – już na etapie przygotowań oraz wyboru formy reklamy Twojego ogłoszenia o sprzedaży domu czy działki. Szczególnie w Warszawie, gdzie rynek nieruchomości jest ogromny, warto dobrze przemyśleć i zaplanować odpowiednie strategie działania.

Po pierwsze – oszacowanie możliwości
Żeby sprzedaż nieruchomości była opłacalna, musisz dobrze oszacować jej wartość rynkową. Uważać warto nie tylko na zbyt niską cenę sprzedaży – również sztuczne jej zawyżanie w ogłoszeniach nie przyniesie za dużo korzyści, bo klienci nie będą nimi zainteresowani, a Ty stracisz czas i potrzebną energię. Przyda się zatem rzetelna, poparta doświadczeniem analiza wartości domu, mieszkania czy działki, dzięki której proponowana przez Ciebie cena będzie uzasadniona.

Po drugie – dobre wrażenie
Musisz wiedzieć, że kupujący podejmują decyzję o zakupie domu lub mieszkania w ciągu zaledwie 15 sekund od wejścia do wnętrza. To dlatego tak ważne jest zrobienie dobrego pierwszego wrażenia! Mają na nie wpływ nawet bardzo drobne szczegóły, a lista popełnianych nieświadomie błędów jest niezmiernie długa. Przede wszystkim już na etapie przygotowań musisz dokładnie rozważyć, co może zniechęcić potencjalnego klienta. Nie staraj się zatajać usterek i nie licz na to, że klient nie zwróci uwagi na nieestetyczny wygląd jakiegoś pomieszczenia. Jest wręcz przeciwnie – może to go skutecznie zrazić jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji. O wiele łatwiej będzie kilkoma prostymi sposobami poprawić estetykę nieruchomości (dowiedz się, jak tanio przeprowadzić home staging).

Szukasz porady doświadczonego praktyka? Oto ona – nie ryzykuj! Samodzielnie trudno pamiętać o wszystkich istotnych w procesie sprzedaży sprawach. Pozwól zająć się wszystkim profesjonalistom od sprzedaży nieruchomości. Ja codziennie zajmuję się prezentacją, kupnem lub sprzedażą nieruchomości, a Ty? Zapewne nie częściej niż kilka razy w życiu.

Dlatego w Warszawie i okolicach zachęcam do kontaktu z biurem WGN Nieruchomości.